Meld je nu aan voor live pensioenwebinar van FNV Overheid op 26 maart!
Terwijl de nieuwe regels van jouw ABP-pensioen inmiddels een feit zijn, leven er bij veel pensioendeelnemers grote zorgen over het verloop van de overgang naar het nieuwe pensioenstelsel. Om deze zorgen zoveel mogelijk weg te nemen en om antwoord te geven op de uiteenlopende vragen die er zijn, verzorgt FNV Overheid op woensdag 26 maart van 19.00 tot 20.00 uur een live pensioenwebinar.

Hiervoor kun jij je inschrijven via deze aanmeldlink. Als je dit hebt gedaan, dan ontvang je de deelnamelink op 26 maart vóór 19.00 uur in je mailbox. Ken je iemand die mogelijk ook geïnteresseerd is in het pensioenwebinar? Stuur de aanmeldlink dan gerust door. Ook niet-leden zijn trouwens van harte welkom. Inschrijven kan tot uiterlijk maandag 24 maart om 15.00 uur.
In gesprek
Tijdens het webinar gaat Peter Seesing, vakbondsbestuurder én lid van de Pensioenkamer, in gesprek met Aldert Boonen en Roelf van der Ploeg. Aldert is niet-uitvoerend bestuurder bij het ABP op voordracht van de ACOP, een samenwerkingsverband van FNV-bonden in overheid en onderwijs. Ook is hij lid en voorzitter van de pensioencommissie bij Pensioenfonds APF. Roelf (Algemene Onderwijs Bond) is onderhandelaar van het eerste uur aan tafel van de Pensioenkamer van het ABP. Hij trad vorig jaar toe tot het bestuur van Pensioenfonds Werk en (Re)Integratie (PWRI). Dit fonds maakte op 1 januari jl. de overgang al.
Wet Toekomst Pensioenen
Gedurende het webinar krijg je uitleg over de nieuwe pensioenregels, waarnaar het ABP op 1 januari 2027 overstapt. Dit is geregeld in de Wet Toekomst Pensioenen (Wtp). Het webinar helpt jou om alle informatie hierover op een rijtje te kunnen zetten en geeft antwoord op belangrijke vragen, zoals:
- Worden mijn persoonlijke gegevens goed overgezet?
- Hoe krijg ik grip op ‘de oud-/nieuw-vergelijking’ op de datum van overgang?
- Kunnen de automatiseringssystemen van het ABP het allemaal aan?
- Kan ik bezwaar maken tegen het zogeheten invaarbesluit?
Vragen stellen
Je hebt ook gelegenheid om zelf vragen te vragen. Hierop krijg je meestal direct antwoord. Als er wat meer uitzoekwerk nodig is, volgt dit antwoord zo snel mogelijk na het webinar.