18 februari 2025

Probleem met verlofregistratie van alle reservisten

In een eerdere update informeerden wij je dat reservisten bij het CZSK onlangs de vervelende boodschap kregen dat zij door een probleem met de Peoplesoft-software in 2025 minimaal een volledige werkdag aan verlof moeten opnemen en dat zij vooralsnog geen twee opkomsten met verschillende redenen op dezelfde dag kunnen registreren. Inmiddels vernamen wij dat dit probleem zich helaas voordoet bij de verlofregistratie van álle reservisten bij Defensie. Alleen op de dagen die niet in hun rooster staan, kunnen zij minder dan een werkdag aan verlof in Peoplesoft registreren.

Foto: Mediacentrum Defensie

Als je als reservist in werkelijke dienst bent opgeroepen voor een aaneengesloten periode, dan wordt voor elke dag een reden van opkomst geregistreerd in de Peoplesoft-software. Door het genoemde probleem met deze software kun je hierin dus vooralsnog geen twee opkomsten op één dag registreren en daarom niet een paar uur aan verlof laten vastleggen. Defensie heeft ons wederom verzekerd dat er niets is veranderd aan de bestaande verlofopties voor reservisten en dat zij baalt van het vervelende en ongewenste softwareprobleem. Aan een oplossing wordt op dit moment hard gewerkt, zo geeft zij aan.  

Aparte boekhouding
Wees je er als reservist in elk geval van bewust dat je nog steeds minder dan een volledige dag aan verlof kunt opnemen. In dat geval raden we je aan om hierover voor nu duidelijke afspraken te maken met je lijnchef en om samen een aparte boekhouding te blijven bijhouden van je opgenomen vakantie-uren. Zoals eerder benadrukt, hopen wij dat het euvel met Peoplesoft spoedig uit de wereld zal zijn.

Meer over:
Reservist