Nieuwe Inkomstenbesluit militairen gepubliceerd
Na lang wachten is op 17 januari 2025 het nieuwe Inkomstenbesluit militairen (IBM) gepubliceerd. Dit IBM regelt onder meer de plaatsing in de opleidings- en salaristabel, de klikmaand en de compensatie voor de hogere rangen. Van belang is bijvoorbeeld dat plaatsing in de opleidingstabel alleen is toegestaan als je voor het eerst het algemene deel van de initiële opleiding volgt.

Verder is vastgelegd dat opleidingsvertraging waar je zelf niets aan kunt doen verrekend wordt op het moment van inpassing in de salaristabel. Je wordt dan in de salaristabel geplaatst op het moment waarop je zonder opleidingsvertraging in de salaristabel zou zijn ingestroomd. De tekst van het nieuwe IBM vind je via deze link.
Heb jij als AFMP-lid specifieke vragen hierover? Neem dan contact op met onze afdeling individuele belangenbehartiging via dit e-mailadres. In de op 21 maart verschijnende editie van ons ledenmagazine OpLinie geven we nadere uitleg over diverse belangrijke zaken die in het nieuwe IBM zijn geregeld.