7 september 2021

Twijfels over je minimumloon? Laat je loonstrook checken!

Werk je als militair bij Defensie in één van de onderste rangen? Dan ontvang jij misschien een basissalaris dat lager is dan het minimumloon. Om dit op te lossen, ontvang je bovenop dat basissalaris een garantietoelage minimumloon. Het systeem met deze toelage heeft niet onze voorkeur en we doen ons uiterste best om dit in het nieuwe loongebouw anders op te lossen.

Bekijk via deze link een eerder AFMP-artikel over dit onderwerp. Vooralsnog zitten we helaas nog even vast aan de eerdergenoemde garantietoelage. De AFMP heeft signalen ontvangen dat de betaling rondom het minimumloon niet altijd correct verloopt, vooral niet als er overuren zijn gedraaid en uitbetaald. Wij willen dat graag voor onze leden nakijken. Ontvang jij zo’n garantietoelage minimumloon en heb je onlangs overuren uitbetaald gekregen? Stuur die loonstrook dan s.v.p. naar onze afdeling individuele belangenbehartiging: ib@afmp.nl. Wij kijken dan voor je na of die betaling klopt. Is dit niet het geval, dan bekijken we wat we hier eventueel aan kunnen doen.